Gokamera Yardım

 

  • Ürün iade koşulları nelerdir?

Gokamera.com'da satılan tüm ürünler distribütör firmaların garantisi altındadır. Gokamera.com iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. Gokamera.com sitesinden yapılan tüm alışverişlerde aldığınız ürünle ilgili olarak, ürünün yer aldığı paketin kargo görevlisinin yanında açılması ve eksik ürünler olması halinde bu eksik ürünler için tutanak tutturulması gerekmektedir. Bir ürünün iade edilebilmesi için ürünün ambalajının açılmamış ve kutusunun hasar görmemiş olması gerekmektedir.

  • Gokamera.com üzerinden satın aldığım ürünümü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Gokamera.com üzerinden sipariş edilen ürününüzü teslim aldıktan sonra 14 gün içinde iade başvurusunda bulunabilirsiniz.

  • Cayma hakkım var mı?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince yalnızca telefon ve internet üzerinden yapılan mesafeli satışlarda hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin satın almış olduğu ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade edebilir. Bu iade işlemleri için  ön bilgilendirme formunda ve sözleşme metninde yazılı olan usule uyarak iade edebilir veya değiştirebilirsiniz. Cayma bildirimi tarafımıza ulaştığı tarihten itibaren 20 gün içerisinde sonuçlanacaktır.

  • 14 günlük iade sürem doldu, ürünü iade edebilir miyim?

Gokamera.com’dan satın aldığınız ürünün iade işlemleri ürünün size teslim edildiği tarihten itibaren sadece ilk 14 gün içerisinde yapılabilmektedir.

  • Sipariş verdim ama iptal etmek istiyorum, ne yapmam lazım?

Gokamera.com üzerinden verdiğiniz siparişlerin kargo çıkışı yapılmadan önce gerekçe belirtmeksizin iptal edilmesini istiyorsanız siparis@Gokamera.com adresine iade talebinde bulunabilirsiniz. Onay alındıktan sonra 10-12 iş günü içerisinde ödemiş olduğunuz miktar kredi kartınıza iade edilir. Kredi kartı ile yapılan iade işlemlerinde bankaların iade işlemleri değişiklik gösterebilir.

  • İade şartlarında özel durumlar nelerdir?

Gokamera.com’un bazı kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir. İade etmek istediğiniz ürünlerin özel durumlarda değerlendirilmesi ve incelenebilmesi için iade sebebinizi bildiren bir not ve faturanız ile birlikte tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

  • Kurumsal satışlarda iade koşulları nelerdir?

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır. Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve kullanılmış olduğuna dair durumlar tespit edildiği hallerde; ürünün müşteriye teslim edildiği durumundan farklı olduğu tespit edilirse ürün iade alınmaz ve ürün bedeli iade edilmez.

  • İade ettiğim ürünün parasını nasıl ve ne zaman alabilirim?

Gokamera.com'a gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun bir şekilde tarafımıza ulaştırılması durumunda ürün tutarı kadar ücret iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 1 ila 3 hafta arasında, havale ile yapılan ödemeler ise 1 ila 2 hafta arasında yer alan süre zarfında hesabınıza yansımaktadır.

  • Ürün iade ederken kargo ücreti kimin tarafından ödenecektir?

İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti satıcı tarafından ödenecektir.